Ładowanie...

Jak namierzyć telefon bez wiedzy właściciela?

Czy uda ci się zlokalizować czyjś telefon bez jego wiedzy?

Bardzo wiele osób w Internecie zadaje sobie pytanie czy da się zlokalizować telefon bez zgody i wiedzy właściciela. Czy takie działanie jest legalne i czy obecna technologia nam na to pozwala. Wszakże w sieci jest mnóstwo takich stron internetowych, które chętnie oferują namierzenie danego telefonu bez wiedzy jego właściciela, a dodatkowo – tylko przy pomocy jego numeru komórkowego. No cóż…  Niejeden szpieg chętnie skorzystałby z darmowego, szybkiego sprawdzenia lokalizacji tylko dzięki numerowi telefonu. Ale tak się niestety nie da. Dlaczego? Chętnie to wytłumaczymy.

Najnowsze technologie wcale nie zaskakują

Niektórzy naprawdę duże nadzieje pokładają w najnowocześniejszych technologiach i najnowszych rozwiązaniach. Niestety, lokalizowanie telefonu po jego numerze nie jest możliwe dla nas, zwykłych Kowalskich, i nigdy nie było. To działanie, które jest zarezerwowane dla służb specjalnych i policji, którzy namierzają swojego potencjalnego podejrzanego lub osobę zaginioną. My musimy posiłkować się w zupełnie inny sposób.

Nie do końca możliwe (i legalne!) jest lokalizowanie telefonu osoby, która nie jest tego świadoma. Okazuje się bowiem, że aby rozwiązanie lokalizowania działało – na telefonie powinna być zainstalowana odpowiednia aplikacja. O tym możecie poczytać więcej tutaj. Dopiero ona pozwoli na to, aby ściągnąć pożądane przez nas dane – o położeniu. A jeśli znajdziemy naprawdę dobrą stronę, to będziemy mieli również wgląd do historii połączeń, a także do SMS-ów.

Czyli jak to całe lokalizowanie dokładnie wygląda?

Przede wszystkim działa na zasadzie ściągania położenia, co opiera się na GPS. To system nawigacji satelitarnej, który pozwala na określenie współrzędnych geograficznych z dokładnością do kilku metrów. Lokalizowanie w taki sposób, jak już mówiliśmy, możliwe jest tylko po wcześniejszym zainstalowaniu odpowiedniej, dedykowanej aplikacji na smartfonie i na dostępie do komputera, abyśmy te dane mogli odbierać. To namierzanie urządzenia mobilnego, a nie konkretnego numeru – wcześniej również pisaliśmy, że to działanie nie jest możliwe.

Aplikacja działa w tle i pobiera dane, które są niezbędne do określenia lokalizacji. Jeśli telefon zostanie np. skradziony, a na telefonie aplikacji nie było, to niestety niemożliwe będzie jego namierzenie. Warto o tym pomyśleć i na zainstalowanie takiej aplikacji zdecydować się już dzisiaj.

W jej przypadku użytkownik nie jest powiadamiany za każdym razem o tym, że jego położenie zostało pobrane i przekazane osobie, która chciała uzyskać informacje o lokalizacji. Najlepiej jest jednak powiadomić osobę, której telefon śledzić chcemy, że takowa aplikacja będzie zainstalowana na ich telefonie. Szkoda byłoby ryzykować kłótnię w przypadku zatajenia takiej sprawy.

 

Mimo wszystko lokalizację polecamy – może być sporym ułatwieniem! Szczególnie jeśli telefon zgubimy lub zostanie on nam skradziony.

Zobacz
TOP