Ładowanie...

Visual Studio w jeszcze lepszej odsłonie! Dlaczego warto wybrać subskrypcję?

Sporo nowości, jeszcze więcej ulepszeń

Pierwsza wersja środowiska pojawiła się w 1995 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele zmian. Najnowsza wersja Visual Studio została udostępniona 7 marca 2017. Wyróżnia ją przede wszystkim rozszerzona obsługa nowych funkcji języków C# i Visual Basic 15. Jest także nowe środowisko instalacji, ulepszona nawigacja w kodzie, przeprojektowana strona startowa oraz obsługa polecenia EditorConfig. Sporym ułatwieniem jest też najnowsza funkcjonalność – Visual Studio Live Share, dzięki której można zdalnie współpracować nad jednym projektem, szybciej wychwytując błędy i łatwiej prezentując zmiany. Każdy z uczestników prezentacji może edytować kod i obserwować działania innych. Aby rozpocząć współpracę, wystarczy zaprosić innych na Slacku lub Skypie.

Model subskrypcyjny – co wybrać?

Zarówno w przypadku Visual Studio, jak i innych produktów Microsoft, użytkownicy mogą skorzystać z najwygodniejszego sposobu zapłaty za oprogramowanie. Dzięki wyborowi modelu subskrypcyjnego zyskują nie tylko korzystniejszą cenę, ale i elastyczność, która pozwala dynamicznie reagować na zmieniające się potrzeby, umożliwiając np. zmianę liczby licencji w dowolnym momencie. Oprócz tego przy uruchamianiu i konfiguracji można liczyć na wsparcie specjalistów. Wygodny panel pozwala na samodzielne zarządzanie użytkownikami i przydzielanie im dostępnych licencji.

Edytor programistyczny

Poza wyborem formy korzystania z Visual Studio, warto się też zastanowić nad rodzajem subskrypcji. Opcja roczna będzie świetnym wyborem dla osób, które potrzebują cały czas aktualnego środowiska Visual Studio IDE i pełnego pakietu MSDN, który usprawnia proces tworzenia oprogramowania. Subskrypcja miesięczna sprawdzi się u osób, którym zależy na aktualnej wersji Visual Studio IDE, jednak nie interesują ich długoterminowe zobowiązania, bo nie zawsze potrzebują dostępu do oprogramowania.

Roczna subskrypcja to jeszcze więcej korzyści

Wybór rocznej subskrypcji to o wiele więcej korzyści. Mowa o pakiecie MSDN, dzięki któremu rozwijanie programowania jest zdecydowanie efektywniejsze. Otrzymuje się z nim między innymi od 50 do 150 dolarów na usługi Microsoft Azure. Dłuższa subskrypcja pozwala także na dostęp do Xamarin University, Windows, Windows Serwer, Windows Embedded i Microsoft SQL Server. To również szkolenia w witrynie Pluralsight i Opsgility, które dotyczą tematyki Microsoft Cloud i wiele innych dodatkowych możliwości.

Zobacz
TOP