Ładowanie...

Kto może skorzystać z pożyczek dla osób zadłużonych?

Osoby z długami lub posiadające negatywną historię kredytową muszą się liczyć z faktem, że będzie im znacznie trudniej uzyskać pożyczkę w przyszłości. Banki niechętnie bowiem udzielają kredytów w przypadkach, kiedy istnieje potencjalne ryzyko niewypłacalności. Na szczęście istnieją pewne alternatywy, z których warto skorzystać, jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji. Kto więc może skorzystać z pożyczek dla osób zadłużonych? Sprawdźmy!

Kilka słów na początek

Nie da się ukryć, że pożyczki dla osób z długami to dość ciężki temat. W praktyce bowiem banki odmówią takiej osobie nie tylko doraźnego kredytu już teraz, ale także w przyszłości. W konsekwencji, trzeba szukać innych rozwiązań. Wśród nich jest m.in. opcja skorzystania z usług firm pozabankowych, osób prywatnych lub lombardu. Każda ma swoje wady i zalety, choć zdecydowanie najistotniejszą z wad jest wysoki procent od danej pożyczki. Łatwo też można się spotkać z próbą wyłudzenia pieniędzy - w sieci aż roi się od różnych oszustów.

Jeśli więc zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy pozabankowej, zweryfikujmy ją w jednej z renomowanych porównywarek, a także sprawdźmy, jakie są opinie innych klientów. Jeśli natomiast interesują was pożyczki społecznościowe - zerknijcie na te ten artykuł: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-spolecznosciowe-dla-osob-z-dlugami/. Na portalu pozyczka4you.pl znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące rynku pożyczek. 

Kto dokładnie może skorzystać z pożyczek dla osób z długami?

W zależności, czy wybierzemy pożyczkę w firmie pozabankowej lub znajdziemy osobę prywatną (kogoś znajomego, a nawet rodzinę) warunki pożyczki będą się nieco różnić. Wśród dostępnych opcji są też pożyczki społecznościowe, pod zastaw lub za poręczeniem.

Warto zwrócić uwagę, że forma naszego zobowiązania zależy od indywidualnej sytuacji. Spektrum alternatyw będzie bowiem inne w przypadku osób, nad którymi już ciąży widmo komornika, a tymi, które są “tylko” wpisane do rejestru Biura Informacji Kredytowej z negatywną historią kredytową. 

Tym niemniej z takich pożyczek mogą skorzystać zarówno osoby zarabiające dużo, jak i te praktycznie bez dochodów. Firmy pozabankowe udzielają też kredytu osobom z komornikiem lub takim bez zdolności kredytowej. Warunki, które trzeba spełniać, to: polskie obywatelstwo, ukończone 18 lat życia i posiadanie dowodu osobistego, zarejestrowanie rachunku bankowego oraz numeru telefonu. 

W poszukiwaniu odpowiedniej firmy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wiarygodność. Doskonała oferta może kusić, ale niestety w internecie jest sporo naciągaczy. Firma powinna być zarejestrowana w tzw. KRS jako spółka kapitałowa. Co więcej, nie warto bawić się w pożyczki pod zastaw mieszkania czy samochodu - to zbyt duże ryzyko. Takie oferty po prostu lepiej omijać. Na koniec rzecz najważniejsza - zawsze trzeba dokładnie czytać umowy i w razie wątpliwości skonsultować ich treść z prawnikiem. 

Zobacz
TOP