Ładowanie...

Poznaj niezwykłe możliwości brulionów

W czasach, w których coraz więcej notatek wykonuje się z wykorzystaniem komputera, może się wydawać, że zapotrzebowanie na zeszyty, notesy i bruliony będzie jedynie spadać. Rzeczywiści, nie kupuje się ich już tak dużo, jak przed laty, nadal mówimy jednak o liczbach, które mogą imponować. Co ciekawe, chętnie korzystają z nich nie tylko uczniowie, ale i pracownicy biur i to właśnie na artykuły papiernicze, które mogą się im przydać, warto zwróci szczególną uwagę.

Bruliony w biurze

Bruliony kojarzą się nam przede wszystkim z akcesoriami papierniczymi wybieranymi przez starszych uczniów, okazuje się jednak, że również w biurach ich popularność jest ogromna. Co ciekawe, zarówno uczniowie zmęczeni cienkimi zeszytami, jak i osoby zatrudnione w biurach tłumaczą swoje zainteresowanie brulionami w ten sam sposób. W pierwszej kolejności zwracają więc uwagę na solidność ich wykonania. Rzeczywiście, bruliony nie należą do najlżejszych, a noszenie kilku w tym samym czasie stanowi pewne obciążenie. Mamy jednak do czynienia z rozwiązaniami, które są to w stanie zrekompensować, w zamian otrzymujemy bowiem wyjątkowo wysoką jakość i staranność wykonania. To nie zeszyt, który ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu. Brulion może być wykorzystywany przez lata, przez lata będąc w tak samo dobrej kondycji. Jest to szczególnie ważne właśnie w biurze, w którym przywiązuje się dużą wagę do tego, jak wyglądają poszczególne artykuły papiernicze.

Mówiąc o zaletach brulionów nie można zapominać także o tym, że ich wybór jest naprawdę duży. Tylko od kupujące zależy to, czy zdecyduje się na format A4, czy też A5, jeśli zaś istnieje taka potrzeba, z pewnością uda się mu zaopatrzyć także w mniej standardowe rozwiązanie. Plusem brulionów jest również to, że przeważnie mają one co najmniej 80 kartek. Pomieszczą, w związku z tym wiele informacji, a ich właściciel nie jest skazany na przeszukiwanie dziesiątek zeszytów, aby znaleźć interesujące go dane.

Bruliony nie są tak tanie, jak standardowe zeszyty. Często można jednak usłyszeć, że ta nieco wyższa cena również może być uznawana za atut, a nie za argument przemawiający przeciwko tej grupie artykułów. Przeważnie idzie w parze z jakością wykonania, bruliony są więc klejone, a kartki znajdujące się w nich mają zwykle na tyle znaczącą gramaturę, że można sięgać po cienkopis robiąc notatki nie obawiając się, że jego ślady znajdują się na drugiej stronie.

Notatniki biurowe i ich rola

Bruliony sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zanotować ważne informacje, z których planujemy korzystać w przyszłości. Jeśli jednak wchodzimy w posiadanie mniej istotnych danych, których nie mamy potrzeby gromadzić, zwykle poszukujemy mniej trwałego miejsca ich przechowywania. W niektórych biurach prym wiodą ciągle jeszcze karteczki samoprzylepne, trudno jednak nie dostrzegać ich wad. Niewielki rozmiar sprawia, że często niełatwo jest zapisać na jednej z nich wszystkie najważniejsze informacje. Ich wielkość sprawia też, że łatwo zgubić je nawet na niewielkim biurku.

Alternatywą dla nich okazują się notatniki biurowe – eleganckie, stylowe, a przy tym praktyczne. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku brulionów, również notatniki są nam oferowane w zróżnicowanych formatach, każdy może więc znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Ich plusem jest również to, że w sprzedaży dostępne są także egzemplarze w kratkę i w linie, co znacząco ułatwia zapisywanie istotnych informacji. Notatniki przeważnie są wyposażone w kartki przeznaczone do wyrywania, jeśli więc informacje zapisane na nich nie są nam już potrzebne, łatwo można je zutylizować.

Zobacz ofertę

Zobacz
TOP