Ładowanie...

Działanie boroskopu

Boroskop to urządzenie, które jest niezbędne podczas inspekcji budowlanych. Może też być wykorzystywane do prowadzenia kontroli w przemyśle. Dlaczego warto z niego korzystać? Co warto o nim wiedzieć?

Badanie bez zbędnego wysiłku 

Boroskop to urządzenie, które służy do inspekcji profili zamkniętych i miejsc trudno dostępnych. Pozwala na badanie wnętrza filarów, rur czy nawet ścian. Można wykorzystywać je do badania wnętrza urządzeń przez otwory inspekcyjne, bez konieczności ich rozkręcania. To rozwiązanie szybkie, bezpieczne i bardzo precyzyjne. Na podstawie obrazu z wideo-boroskopu można wykonywać ekspertyzy i oficjalną dokumentację. To urządzenie, które po prostu ułatwi pracę i umożliwi kontrolę tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do sprawdzenia. 

Jak to wygląda?

Boroskop to długa i elastyczna rura. Ma ona średnicę kilku do kilkunastu milimetrów. W jej wnętrzu znajdują się przynajmniej dwie wiązki światłowodów. Jeden z nich służy do oświetlania miejsca przed czołem urządzenia, podczas gdy drugi to wiązka obserwacyjna. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w kamerę, której obraz jest przekazywany bezpośrednio na ekran. Bardzo podobnym urządzeniem do boroskopu jest endoskop. On również jest zbudowany z elastycznej rury z oświetleniem i kamerą, która przekazuje obraz na ekran. Oba typy urządzeń można obejrzeć i porównać na https://www.endo-tech.pl/.

Duża dokładność

Bardzo ważne jest to, że nowoczesne boroskopy umożliwiają wykonywanie pomiarów z dużą dokładnością. Z ich pomocą można wykonywać nawet trójwymiarowe modele. Pozwala to na wykorzystanie ich w metodyce badawczej, nawet w tak skomplikowanym sprzęcie jak silniki lotnicze. Mówiąc prościej - wyniki uzyskiwane na podstawie inspekcji z wykorzystaniem boroskopu i endoskopu są wiarygodne i można wykorzystać je jako bazę do dalszego postępowania i wykrywania ewentualnych wad. Jeśli szukasz firmy, która mogłaby przeprowadzić inspekcję Twojego budynku lub maszyn w Twojej firmie, to skontaktuj się z Endo-Tech. To firma, która dysponuje różnorodnym sprzętem, niezbędnym do wykonywania badań penetracyjnych i metalograficznych. Jeśli jednak nie chcesz kupować sprzętu na własność, to możesz go też wypożyczyć.

Artykuł partnera

Zobacz
TOP