Ładowanie...

Nauka języka obcego? Najlepiej za granicą

Co szósty Polak wyjeżdżający za granicę w celu nauki języka obcego decyduje się na Maltę. Berlin, Nicea i Barcelona są najpopularniejszymi wśród Polaków miejscami do nauki języków, którymi władają ich mieszkańcy.

Z danych Education First, największej na świecie firmy specjalizującej się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, wynika, że Malta jest najczęściej wybieranym przez Polaków miejscem do nauki języka angielskiego. 16% osób wybiera kursy językowe na Malcie. Kolejnymi miastami, w których Polacy najczęściej szkolą znajomość angielskiego, są Oksford i Londyn, które wybiera po 8% kursantów.

Słońce, błękitna woda, piaszczyste plaże, bogate życie nocne oraz mnóstwo zabytków jeszcze sprzed naszej ery sprawiają, że Malta jest miejscem, do którego każdego lata przyjeżdżają wypoczywać tysiące turystów. Język angielski jest jej drugim językiem urzędowym, co sprawia, że przyciąga nie tylko turystów, którzy chcą poznać jej kulturę i zwiedzić piękne miejsca, ale także tych chcących nauczyć się języka angielskiego. Stolica Malty – Valetta – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Nie dziwi więc fakt, że zdecydowanie najwięcej osób chcących nauczyć się języka angielskiego wybiera właśnie Maltę – przyznaje Sylwia Rogalska, Country Product Manager Education First w Polsce.

Jeśli nauka niemieckiego to w Berlinie lub Monachium

Język niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym językiem do nauki. Polacy udają się najczęściej do Berlina i do Monachium, żeby podszkolić jego znajomość. Do stolicy Niemiec oraz do stolicy Bawarii w tym roku wyjechało 35% osób spośród wszystkich udających się na nieanglojęzyczne kursy językowe.

Nauka języka obcego

Dla uczących się francuskiego Paryż jest mniej popularny niż Nicea

Nicea jest trzy razy częściej niż Paryż wybieram miastem do nauki języka francuskiego, który w Polsce jest trzecim co do popularności językiem. Kursy językowe w mieście zakochanych oraz w Nicei wybiera 28% kursantów spośród uczących się innego języka niż angielski.

Barcelona i Malaga najpopularniejszymi miastami do nauki hiszpańskiego

Na kursy w Hiszpanii decyduje się 21% osób wyjeżdżających za granicę w celu nauki języków mniej popularnych niż angielski. Polacy nieco chętniej wybierają Barcelonę niż Malagę. Madryt jest zdecydowanie rzadziej wybieranym miastem przez osoby chcące nauczyć się hiszpańskiego.

Na naukę języków nigdy nie jest za późno

Na zagraniczne kursy językowe wjeżdżają nie tylko osoby, które nadal uczęszczają do szkół i studiują, choć te do 24 roku życia stanowią 78% kursantów (28% w wieku gimnazjalnym, 38% w wieku licealnym i 12% w wieku pomiędzy 19 a 24 rokiem życia). Co siódma osoba wyjeżdżająca za zagraniczne kursy językowe ukończyła 30 lat.

Zobacz
TOP