Ładowanie...

Czy śledzenie telefonu komórkowego jest możliwe?

Wiele osób zastanawia się czy śledzenie telefonu komórkowego jest w ogóle możliwe. Oczywiście, że tak, ale przeważnie namierzanie po numerze telefonu zarezerwowane jest dla służb specjalnych i policji. My, wchodząc na stronę, która oferuje takiego rodzaju usługę, musimy liczyć się z tym, że najprawdopodobniej jest to oszustwo i po podaniu numeru telefonu, który nas interesuje – nasz numer zapisze się w bazie i dostawać będziemy wysoko płatne SMS-y. 

Trzeba takich stron zdecydowanie unikać. Warto więc rozgraniczyć namierzanie telefonu i namierzanie numeru telefonu. O ile pierwsze jest jak najbardziej możliwe, o tyle drugie – prawie nigdy nie jest możliwe do wykonania przez strony, które reklamują się w Internecie. 

Namierzenie telefonu powinno nam w zupełności wystarczyć, jeśli zależy nam na sprawdzeniu tego, gdzie obecnie znajduje się telefon naszego dziecka, gdzie znajduje się starsza osoba, której często zdarza się zgubić albo gdzie sami go zostawiliśmy. Przeważnie wystarczy zainstalować konkretną aplikację, ewentualnie opłacić abonament i gotowe! Namierzanie przez GPS jest bardzo proste i jeśli ktoś wyraża na to zgodę – jest to również w pełni legalne, wbrew temu, co mówią niektórzy ludzie. 

To przydatne, kiedy potrzebujemy dowiedzieć się tego w istotnym dla nas celu, jakim jest sprawdzenie bezpieczeństwa naszego dziecka lub odnalezienie telefonu w przypadku zagubienia lub kradzieży. 
Warto również być przezornym i już wcześniej zadbać o taką aplikację, aby mogła pomóc nam, kiedy będziemy potrzebowali znaleźć swój telefon. Wiemy doskonale jak to może przydać się w tak stresującej sytuacji. 

W Internecie jest mnóstwo informacji na temat lokalizacji telefonów różnymi sposobami, więc dobrze jest dokładnie wiedzieć jak to zrobić, gdzie, jak najkorzystniej, czego unikać, a także zainteresować się tym od strony prawnej. Aby się zająć tym jak najlepiej – można sprawdzić kilka przydatnych artykułów na zaufanej stronie np. na www.esledzenie.pl, która udostępnia mnóstwo ważnych wiadomości na ten temat. 

 

Zobacz
TOP