Ładowanie...

Czym są a czym nie są kontenery sanitarne? Przeczytaj przed wypożyczeniem!

Kontenery sanitarne z roku na rok zyskują na popularności; zarówno dlatego, że organizuje się coraz więcej imprez masowych i buduje się coraz więcej rzeczy, ale też dlatego że rośnie rynek firm produkujących i dostarczających tego typu rozwiązania. Takie firmy jak wctron.pl dokładają wszelkich starań, by każdy przedsiębiorca z potrzebami tymczasowych rozwiązań sanitarnych mógł spać spokojnie. Zastanówmy się więc: czym są i dla kogo zostały stworzone kontenery sanitarne? Co warto wiedzieć o nich przed podjęciem decyzji o ich wypożyczeniu i instalacji na terenie festiwalu lub budowy?

Na początku zastanówmy się czym właściwie są kontenery sanitarne. Pozornie to jasny termin, jednak różne pytania od klientów sugerują, że nie dla wszystkich. Wyjaśniamy więc: kontenery sanitarne to mobilne, tymczasowe łazienki, prysznice i umywalnie, które sprawdzają się tam, gdzie niezbędne jest zaplecze sanitarne. Najczęściej stosuje się je na terenie festiwali muzycznych, wielkich imprez masowych, eventów plenerowych oraz na terenach budowy. Do ich podstawowego wyposażenia należą umywalki, ubikacje i prysznice, ale można wynająć też kontener posiadający pisuary, lustra, klimatyzację, podajniki papierów i mydła, podgrzewacze do wody oraz oświetlenie. Kontenery najczęściej posiadają pełną instalację wodną i kanalizacyjnę, a ich rozmiary są uzależnione od potrzeb klienta. Dzięki modułowej budowie można rozbudowywać je według własnych potrzeb; dodawać lub odejmować prysznice, umywalki, pisuary.

Najczęstszy podział kontenerów sanitarnych to podział na męskie, damskie, damsko-męskie (koedukacyjne). Zdarzają się też kontenery połączone z kuchnią, albo tzw. kontenery kombi, zapewniające pełnię sanitarnych funkcjonalności.

Tak jak już wspomnieliśmy, kontenery sanitarne świetnie sprawdzają się na placach budowy oraz wszędzie tam, gdzie duża liczba ludzi przebywa przez jakiś okres. Nie muszą to być jednak wielkie imprezy masowe, ale np. kempingi, kolonie, zorganizowane wyjazdy na jakieś miejsce czy odkryte baseny.

A jakie są ich zalety? Najczęściej wymieniana jest łatwość instalacji; kontenery są rozwiązaniem mobilnym, z którego można skorzystać na niemal każdym placu i terenie. Kontenery sanitarne nie wymagają też wielkich inwestycji czasu i pieniędzy. Można je postawić zarówno tam, gdzie jest dostęp do kanalizacji, jak w miejscach odciętych od bieżącej wody i odpływu ścieków. Istnieje bowiem możliwość zainstalowania zbiornika na wodę i na fekalia. 

Modułowa budowa kontenerów to również ich niewątpliwy atut; można dopasować ich wielkość, liczbę i wyposażenie w zależności od potrzeb danego przedsięwzięcia. Wielu klientów zastanawia się, czy są to konstrukcje trwałe i wytrzymałe. Spieszymy z wyjaśnieniami: kolejną niewątpliwą zaletą kontenerów jest ich odporność na urazy mechaniczne oraz na warunki pogodowe. Zapewniają dobrą termoizolację, przez co latem się nie nagrzewają, a w zimę izolują ciepło i nie wypuszczają go na zewnątrz. Ramowa konstrukcja podbija stalowymi elementami to gwarant trwałości kontenera, bez względu na liczbę uczestników festiwalu czy pracowników budowy.

Więcej informacji o dostępnych kontenerach sanitarnych można znaleźć na stroni https://wctron.pl/service/kontener-sanitarny-o-najwyzszym-standardzie-na-rynku-w-polsce/

Zobacz
TOP